הגורמים לרגישות

הגורמים לרגישות

הגורמים לרגישות

בריאות החניכיים ורגישות

חניכיים בריאות חיוניות לבריאות השיניים. נסיגת חניכיים היא אחד הגורמים המובילים לרגישות בשיניים. צחצוח שיניים תכוף או אגרסיבי מדי, מחלת חניכיים ממושכת (דלקת חניכיים או מחלה של מסב השן) ואפילו הזדקנות עלולים לתרום לנסיגת החניכיים. כשהחניכיים נסוגות, הדנטין שמתחתן עלול להיחשף בהדרגה עם הזמן.

בריאות החניכיים ורגישות

האם טיפולי הלבנת שיניים גורמים לרגישות?

הרגישות, העלולה להופיע במהלך טיפולים מקצועיים להלבנת השיניים ואחריהם, שונה מרגישות יתר בדנטין. רגישות יתר בדנטין היא בעיית שיניים נפוצה וכואבת, העלולה להופיע כשדנטין השן נחשף (ברוב המקרים עקב נסיגת חניכיים או שחיקה של השן). אולם, במקרה של טיפולי הלבנה, הסברה היא שרכיב ההלבנה של הטיפולים חודר לשן וגורם לרגישות.

מחקרים קליניים מצביעים על כך שמשחות שיניים המכילות פוטסיום ניטרט עשויות להפחית את הרגישות הקשורה להליכי הלבנת שיניים מקצועיים. במחקרים אלה, נבדקים שהשתמשו בסנסודיין המכילה פוטסיום ניטרט שבועיים לפני טיפול ההלבנה ובמהלך הטיפול סבלו מפחות רגישות לארח הטיפול בהשוואה לנבדקים שהשתמשו במשחת שיניים רגילה המכילה פלואוריד.

אם אתה שוקל לעבור טיפול הלבנת שיניים, שוחח עם רופא השיניים על רגישות הקשורה להלבנה.

הבדיקה המקוונת של סנסודיין

הבדיקה המקוונת של סנסודיין

האם לדעתך ייתכן שאתה סובל מחלק מהתסמינים של רגישות בשיניים? הבדיקה המקוונת שלנו היא כלי שימושי, שנועד לסייע לך ללמוד עוד. הבדיקה נמשכת מספר דקות בלבד, ותוכל לבצעה כעת.

התחל את הבדיקה המקוונת

אודות רגישות