הגורמים לרגישות

הגורמים לרגישות

הגורמים לרגישות

מהי שחיקת אמייל?

מהי שחיקת אמייל?

אמייל הוא המשטח החיצוני הקשה של השן. האמייל אמנם קשה יותר מכל חומר אחר בגוף, אך עם הזמן הוא עלול להישחק בהדרגה ולחשוף את הדנטין שמתחתיו, דבר העלול לגרום לרגישות בשיניים.

שחיקת אמייל עלולה להיגרם על ידי:

חריקת שיניים

האם אתה חורק שיניים, בלילה או במהלך היום? אם כן, ייתכן שאתה שוחק את האמייל, פעולה העלולה לחשוף עם הזמן את הדנטין שמתחתיו.

צחצוח שיניים

אם אתה מצחצח באופן תכוף או חזק מדי, בסופו של דבר אמייל השן שלך עלול להישחק או שאתה עלול לפתח נסיגת חניכיים.

כדי להימנע מכך, בקש מרופא השיניים או מהשיננית ייעוץ לגבי טכניקת צחצוח השיניים ושגרת היגיינת פה המתאימות לך ביותר, ונסה להשתמש במברשת שיניים בעלת סיבים רכים כמו מברשת השיניים Sensodyne.

שחיקה חומצית

מזונות ומשקאות חומציים עלולים לגרום עם הזמן לשחיקה של אמייל השן, המכונה שחיקה חומצית. מזונות ומשקאות חומציים כוללים פירות ומיצי פירות, משקאות מוגזים, קפה שחור או תה, יין וכל מה שטעמו מעקצץ, כמו קטשופ או רוטב לסלט. אפילו חשיפה קטנה של ארבעה "אתגרים" חומציים בלבד במהלך היום עלולה להעמיד את האמייל שלך בפני סיכון של שחיקה חומצית. אם אתה חש, שייתכן כי אמייל השן שלך בסיכון לשחיקה חומצית, שוחח עם רופא השיניים:

  • בקש עצה לגבי טכניקת צחצוח השיניים ושגרת היגיינת הפה המתאימה לך ביותר
  • בקש ייעוץ תזונתי, ושאל על הדרך הטובה ביותר לסייע בהגנה על השיניים מפני ההשפעות של שחיקה חומצית – צחצוח יומיום, פעמיים ביום במשחת שיניים המכילה פלואוריד כמו פרונמל.

'עצה: רופא השיניים יכול לזהות את הסימנים המוקדמים של שחיקת שיניים, ולפיכך חשוב לגשת אליו לבדיקות תקופתיות. אם אתה סבור שאתה עלול להיות בסיכון לשחיקת האמייל, שוחח עם רופא השיניים.

אודות רגישות