תסמיני רגישות

תסמיני רגישות

תסמיני רגישות

גורמים נפוצים לרגישות בשיניים

מגוון גורמים עלולים לעורר כאב חד או כאב שיניים בקרב אנשים הסובלים מרגישות בשיניים. להלן חלק מהטריגרים הנפוצים יותר לרגישות בשיניים:

  • אכילה של מזון קר או שתייה של משקאות קרים
  • אכילת מזון חם או שתיית משקאות חמים
  • אכילת מזון ממותק או חמוץ
  • נשימה באוויר קר
  • צחצוח שיניים
גורמים נפוצים לרגישות בשיניים

סיבות אחרות לכאב שיניים לרבות עששת

להלן חלק מהבעיות הנפוצות האחרות העלולות לגרום לכאב שיניים:

עששת

הכאב הנגרם על ידי עששת עלול להיות דומה לכאב עקב רגישות בשיניים. עששת מופיעה כשהסוכרים במזונות ובמשקאות מגיבים עם החיידקים המצויים בפלאק שעל השיניים ויוצרים חומצות. חומצות אלה עלולות לרכך ולהמיס בהדרגה את האמייל ואת הדנטין. צחצוח יומיום פעמיים ביום במשחת שיניים המכילה פלואוריד יסייע לחזק את השיניים.

הבעיה בעששת היא שייתכן שלא תחוש אף כאב עד למצב מתקדם למדי. ניתן לטפל בשלבים המוקדמים של עששת. לפיכך, גם אם אינך חש אף כאב, חשוב לגשת לבדיקות שיניים תקופתיות כיוון שרופא השיניים יכול לזהות את הסימנים המוקדמים של עששת ולסייע לך לטפל בה.

הלבנת שיניים 

אנשים רבים סובלים מרגישות בשיניים במהלך טיפולי הלבנת שיניים וזמן מה לאחריהם. כשאנו מדברים על הלבנת שיניים, אנו מתכוונים לטיפולים מקצועיים המבוצעים בפיקוח רופא שיניים שמשתמש במרכיבים מלבינים.

הרגישות, שניתן לחוש במהלך טיפול הלבנה ואחריו, שונה מרגישות יתר בדנטין. לפי הסברה, המרכיב המלבין במוצר עובר דרך האמייל והדנטין וחודר למוך שבמרכז השן, שם הוא עלול לגרום לדלקת ולרגישות זמנית. 

לאחר הטיפול

תחושת רגישות בשיניים זמן מה לאחר טיפול שיניים אינה תופעה נדירה. אולם, אם תחושה זו נמשכת פנה לרופא השיניים לקבלת ייעוץ.

גורמים נפוצים אחרים לכאב שיניים כוללים כיבים וסדקים בשיניים. חשוב לבקר בקביעות אצל רופא השיניים כדי לבדוק את בריאות השיניים והחניכיים. אם אתה חש כאב או אי-נוחות, ובמיוחד אם התחושה נמשכת, פנה לרופא השיניים לקבלת ייעוץ.

הבדיקה המקוונת של סנסודיין

הבדיקה המקוונת של סנסודיין

האם לדעתך ייתכן שאתה סובל מחלק מהתסמינים של רגישות בשיניים? הבדיקה המקוונת שלנו היא כלי שימושי, שנועד לסייע לך ללמוד עוד. הבדיקה נמשכת מספר דקות בלבד, ותוכל לבצעה כעת.

התחל את הבדיקה המקוונת

אודות רגישות